اخبار

 استاندار  البرز از فعالیت‏های صندوق پژوهش و فناوری استان البرز حمایت کرد

استاندار البرز از فعالیت‏های صندوق پژوهش و فناوری استان البرز حمایت کرد

1399/09/23

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، عزیزالله شهبازی استاندار البرز با حضور در دفتر صندوق پژوهش و فناوری استان البرز و دیدار با اعضای هیئت مدیره صندوق، ضمن اعلام خشنودی از شکل ‏گیری این صندوق، اظهار امیدواری کرد فعالیت ‏های آغاز شده به تقویت زیست‏ بوم نوآوری در استان منجر شود.

در ابتدای این نشست صمیمی که آقایان جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز و پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز نیز حضور داشتند، آقای مهندس علیزاده رئیس هیئت مدیره صندوق اقدام به ارائه گزارش عملکرد از فعالیت‏ های صندوق از زمان تاسیس تاکنون کرد. به گفته وی، صندوق با حضور بیش از 94 درصدی بخش خصوصی به عنوان سهامداران، تاسیس شده و قصد دارد علاوه بر منابع مالی سهامداران، با مساعدت استاندار محترم البرز اقدام به همکاری نزدیک با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری کرده و زمینه حمایت بیشتر از نخبگان، شرکت‏های دانش‏ بنیان و فناور را در استان فراهم کند.

در ادامه شاهین ظهوری نایب رئیس هیات مدیره صندوق ضمن اشاره به نقش بارز کمیسیون سرمایه‏ گذاری اتاق بازرگانی در شکل‏ گیری صندوق و حضور اکثریت اعضای کمیسیون در ترکیب سهامداران صندوق، ابراز امیدواری کرد صندوق پژوهش وفناوری استان البرز با ارائه خدمات اعتباری همچون صدور انواع ضمانت‏نامه های مورد نیاز فناوران استان و نیز سرمایه‏ گذاری خطرپذیر، به رونق و جهش اقتصادی استان کمک کند.

مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری استان البرز و عضو هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، از همکاری نزدیک پارک و صندوق خبر داد و با معرفی روش ‏های حمایت ‏های دولت از صندوق، مساعدت استاندار محترم را بسیار اثربخش و مهم توصیف کرد.

عزیزالله شهبازی استاندار البرز نیز در این دیدار ضمن ابراز رضایت از گزارش عملکرد و فعالیت‏ های صندوق، آمادگی مجموعه مدیریتی استان برای حمایت از صندوق پژوهش و فناوری استان البرز و توجه به ظرفیت ‏های آن را در سیاست‏گذاری ‏ها و برنامه ‏ریزی‏ های کلان استان در قالب حضور مدیرعامل صندوق در کارگروه ‏های اقتصادی استانداری، ضروری دانست.

لازم به ذکر است صندوق‏ های پژوهش و فناوری به عنوان اصلی ‏ترین نهاد مالی تخصصی زیست ‏بوم نوآوری در استان‏ها محسوب شده و می‏ توانند در صورت حمایت ‏های دولت و بخش خصوصی، موجب تسهیل فعالیت ‏های نخبگان، شرکت‏ های دانش ‏بنیان و فناور را فراهم آورند.

ما فرصت فراهم می کنیم

صندوق پژوهش و فناوری البرز