اخبار

110 میلیارد تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان البرزی پرداخت شد

110 میلیارد تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان البرزی پرداخت شد

1401/02/06

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، علیرضاباباخان، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، با بیان اینکه این مجموعه تنها نهاد تخصصی مالی برای ارائه انواع خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان در استان البرز است گفت: این صندوق در سال گذشته توانسته ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت‌ها اعطا کند.

وی ادامه داد: در سال جاری آمادگی خود را برای ارائه انواع تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام می کنیم؛ تمامی این تسهیلات پس از ارزیابی فنی و اقتصادی به شرکت‌های متقاضی اعطا خواهد شد.

باباخان با تاکید بر اینکه پس از پرداخت تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان را به حال خود رها نمی‌کنیم بیان کرد: تمامی تسهیلات پس از کارشناسی فنی و اقتصادی پرداخت می‌شود. تیم کارشناسی هزینه کرد تسهیلات را برای شرکت‌ها مشخص می کند و پس از اعطای مرحله اول تسهیلات، از میزان پیشرفت طرح بازید به عمل می آید و پس از بررسی مرحله بعدی تسهیلات پرداخت می‌شود تا هزینه‌ها هرز نگردد و برای موارد مورد نیاز صرف شود.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با بیان اینکه اکثر تسهیلات اعطایی با تنفس شش ماهه است تصریح کرد: به دلیل اینکه شرکت‌های دانش بنیان اکثرا نوپا و در مرحله رشد هستند توان ارائه وثایق ملکی و سنگین را ندارد، برای همراهی با آنها و تسهیل پرداخت خدمات مالی تضامین مورد نیاز را چک و سفته قرار داده ایم تا این شرکت ها با دغدغه کمتر و با خیال آسوده تری اقدام کنند.

این مقام مسؤول یادآور شد: شرکت‌های دانش بنیان از نظر علم و فناوری مشکل آنچنانی ندارند، عمده مشکل آنها در بازار هدف و تجاری سازی کالا است. ما با تیم کارشناسی خود و با استفاده از تجربه سهامداران صندوق آماده ارائه این خدمات برای افزایش فروش و توسعه بازار و صادرات آنها هستیم.

وی در پایان اضافه کرد: سقف ارائه تسهیلات در سال گذشته پنج میلیارد ریال بوده است و در سال جدید منتظر نظر نهایی معاونت علمی  و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برای افزایش سقف تسهیلات هستیم.

ما فرصت فراهم می کنیم

صندوق پژوهش و فناوری البرز