اخبار

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از مزرعه پرورش زالو بازدید کرد

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از مزرعه پرورش زالو بازدید کرد

1401/02/20

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، علیرضا باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز صبح امروز با حضور در نهالستان پردیس علوم دانشگاه تهران از مزرعه پرورش زالو بازدید به عمل آورد و از کم و کیف پرورش و نگهداری آن آگاه شد.

معصومه ملک عضو هیئت علمی دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهران و مدیر این مجموعه پرورشگاهی گفت: کار تحقیق و پرورش زالو را از سال 88 شروع کرده و برای آگاهی کامل از فرآیند تولید این موجود به کشورهای خارجی از جمله آلمان ، مالزی، کانادا و ... سفر داشته است.


وی با بیان اینکه زالو یک موجود درمانی در تمام دنیا به حساب می آید گفت: زالوی طبی با توجه به نیاز روزافزون بازار و اقبال مردم دارای بازار گسترده ای است و در حال حاضر در کشور تقاضای آن نسبت به عرضه بیشتر است


معصومه ملک با تشریح حساسیت های پرورش زالو ادامه داد: روند تکثیر و پرورش زالو ساده نیست و باید تمام موارد ممکن را برای تکثیر آن محیا کرد و این موجود اگر احساس کند که محیط آماده نیست دست از تکثیر کشیده و باعث تحمیل زیان های مالی می شود.


عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به استفاده از زالوهای آلوده داخلی و خارجی توسط افراد فاقد صلاحیت گفت: افرادی هستند که برای کسب سود و بدون توجه به عواقب خطرناک زالو در انتقال خون آلوده، از این موجود چندین بار استفاده می کنند و یا با وارد کردن زالوهای ارزان قیمت و استفاده شده از کشورهای همسایه سلامت افراد را با چالش جدی مواجه می کنند.


علیرضا باباخان هم در ادامه با تشریح خدمات قابل ارائه صندوق البرز از جمله تسهیلات و سرمایه گذاری آمادگی تمام قد صندوق را برای همراهی و کمک به توسعه بازار و صادرات این محصول به خارج از کشور اعلام کرد.

 

ما فرصت فراهم می کنیم

صندوق پژوهش و فناوری البرز